יזמות קופים וחומוס / רוני זוסמן

גם לכם יצא לחשוב פעם "איפה יזמות פוגשת אותי בחיים"? כי לי ממש לא. עד שנפל עליי פרויקט- לכתוב על יזמות באיילים. מי יודע מה זה יזמות בכלל?! הלכתי לחפש בפותר הבעיות מספר שתיים (אחרי גוגל, ברור) – יוטיוב. ללא ספק המצאה מועילה ביותר בחיי היומיום שלנו. שאלתי אותו "איך כותבים כתבה על יזמות?", אם יהיה לי מזל, הוא יציע לי בדיוק את מה שאני צריכה. אבל, במקרה הזה, כישלון. אז עשיתי BACK והוא הציע סרטונים שעשויים לעניין אותי. סרטון אחד סיקרן אותי במיוחד – "how to catch a monkey". אם נתקעתם פעם ביער ואתם לא יודעים איך ללכוד קוף, איך תעשו את זה? בגלל שגם אתם סקרנים, אחלוק אתכם: אתם לוקחים קוקוס ריק, עושים בו חור לא גדול מדי אבל מספיק גדול בשביל שיוכל להכיל יד של קוף. בתוך הקוקוס אתם שמים בוטן וקושרים את הקוקוס לעץ. מסתבר שכאשר הקוף רואה את הקוקוס הוא מתקרב, מריח את הפיתיון, מכניס את היד שלו לחור, מחזיק את הפיתיון בתוך הקוקוס, וזה גורם ליד שלו להתקבע בצורת אגרוף שלא יכול לצאת מהחור. אתם בטח שואלים, "למה הוא לא עוזב את הפיתיון?", אז מסתבר שקופים פשוט לא יעזבו את הבוטן. לא עולה בדעתם שזה מה שלוכד אותם. ß עכשיו אתם מומחים בלצוד קופים.

ומה קשור יוטיוב, אגרוף וקופים ליזמות? כי נשבעת שלא סתם אכלתי לכם ת'ראש. מומחים גילו שהמוח של האדם הוא בעצם כמו היד של הקוף – נתפס על קונספט ולא מוכן לשחרר. לעומת זאת, יזם חייב להיות גמיש מחשבתית ולהגיב למציאות המשתנה. זה אחד הדברים הכי קריטיים שמלמדים על יזמות, לשחרר את המוח מצורת האגרוף כדי להיפתח לעולם שלא הכרנו.

כמו שהתחלתי ואמרתי, יהיה פה סיפור על יזמות בכפרי איילים. לבחור אחד כזה היה מאוד פשוט, כי ממש לפני חודשיים הצוות המוביל שלנו בכפר באשלים (שבו אני גרה) החליט לעשות ערב יוזמה. המטרה: למצוא יוזמה שאיילים יוכלו לעזור למנף. חולקנו לקבוצות וכל קבוצה חשבה על פרויקט והציגה אותו לכפר ואז הצבענו לפרויקט המנצח- "ליין חומוס שישי צהריים באשלים".

 אחרי כמה אירועים בכפר שהכינו חומוס והיה סופר מוצלח + זה שאין חומוסייה באזור + מי לא רוצה חומוס בשישי בצהריים?!  החלטנו להוציא את הרעיון לפועל, ביחד עם כל מי שרוצה לקחת חלק בכפר. מפה לשם יש יוזמה, שבה קבוצה של סטודנטים קונים גרגירי חומוס כל שבוע, משרים, מבשלים, ומוכרים אותם, וכל זה תוך כדי הלימודים. אולי נשמע פשוט, אבל באמת שלא. יש המון תחומים שצריך לקחת בחשבון, כמו שיווק, ניהול כלכלי ותפעולי, לוגיסטיקה וכו', דברים שמצריכים סטודנט לשחרר את המוח מצורת האגרוף, בעיקר בתקופת מבחנים- כי נזכיר שוב שכולנו סטודנטים. הפתרון של הקבוצה היה חלוקת עבודה נכונה- תפקיד יחסית קטן לכל אחד, וככה להצליח להיות בשליטה על כל התחומים הטכניים שלא קשורים בכלל למכירה עצמה ביום שישי.

אז.. אם יום שישי הגיע ובמקרה (וממש ממש במקרה) אתם באזור של אשלים, תגגלו "חומוס אשלים" (כן יש גם סטודנט שאחראי על פרסום בגוגל) וזה יביא אתכם ישר למקום. תוכלו ליהנות מחומוס איכותי וטעים, טופינגים מעניינים, שתייה מוזלת, וכמובן אווירה נעימה וכפרית.

וכמובן שתפגשו את אחד היוזמים של הפרויקט וסטודנטים נוספים מהכפר שבאים למכור חומוס עם חיוך ענק, יוצרים יש מאין, ועל הדרך מגדילים את הקופה של הכפר (כי מה זה בעצם יזמות לסטודנטים בלי לדבר על לעשות קופה?!)

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל

צור קשר