כפרי סטודנטים

כפרי הסטודנטים מהווים בסיס להיכרות עם הפוטנציאל הטמון בנגב ובגליל  ובלוד, תוך שילוב התיישבות, עשיה חברתית וחיי קהילה אשר מקדמים את החברה והחינוך.

אנו רואים בעידוד סטודנטים להתיישבות משימה לאומית ומאמינים כי במהלך הלימודים יתחברו הסטודנטים דרך החוויה בכפרים למקום ולאנשים, וחלקם הגדול יחליט לקבוע את עתידו באזורים אלה כ"גרעין בוגרים" או כבודדים.

על מנת שתוכלו לקחת חלק בתכנית עליכם לעבור לאחד מכפרי איילים. הכפרים נמצאים באזורים הקרובים למוסדות אקדמיים ומטרתם ליצור חיי קהילה, שייכות ומעורבות חברתית באזור בו תתגורר/י. במהלך השנה נערכים בכפר אירועים שמטרתם לחבר את הקהילה ביניהם: ערבי כפר, ערבי תרבות, חצר תרבות, שבתות כפר וכל יוזמה העולה על דעת חברי הכפר.

בנוסף, כל סטודנט מחויב לעשייה חברתית בהיקף של ארבע שעות שבועיות. העשייה החברתית עוסקת בתחומים כגון העצמה אזרחית, עבודה עם ילדים, נוער וקשישים; ותרבות בעיר. חשוב לנו שהסטודנט ירגיש עשייה חברתית – משמעותית ובאמצעותה ירגיש מעורב במתרחש בעיר, יתרום וייתרם ממוקד העשייה.

שני אירועים עיקריים בהם נפגשים כלל הכפרים בעמותה אליו מחויב הסטודנט להגיע הם כנס איילים בתחילת שנת הלימודים וימי בנייה במהלך חופשת הפסח (חוה"מ),  – ימים אלה כוללים ימי עבודה כגון שיפוץ בתי קשישים וניצולי שואה או הקמת גינות קהילתיות ומטרתו לגרום לסטודנט להכיר את העמותה ולחבר אותו אל חבריו לכפר.

בתמורה לחיים בכפר ולעשייה החברתית יקבל הסטודנט מלגה; מגורים איכותיים בשכר דירה הוגן – הדירות בכפרים משתנות מכפר לכפר אך רובן הן דירות שלושה חדרים, כך שכל סטודנט מתגורר עם שותף/ה. בחירת השותף/ה תערך בתחילת השנה במפגש מקדים שיערך עם כלל האנשים בכפר המחפשים שותפים ובהתאם לרצונותיו של הסטודנט. בנוסף, יקבל הסטודנט החזרי נסיעות או הסעות יומיות לקמפוס ובחזרה בהתאם למרחק אליו הוא נוסע. והכי חשוב יקבל הסטודנט איכות חיים מטורפת, חיי קהילה, עשייה חברתית משמעותית, אורח חיים ברמה גבוהה וחבר'ה לכל החיים!

רוצים להכיר את הכפרים שלנו יותר לעומק? לחצו כאן

 

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל

צור קשר