שבוע איילים בדימונה

כבכל שנה יצאו הסטודנטים ומתנדבי שנת השירות של איילים לשבוע איילים הכולל עבודה עברית וכנס איילים הכולל הרצאות בנושאים הקשורים לפוליטיקה, חברה וכלכלה. השנה הגיעו הסטודנטים לחמישה בתי ספר בדימונה והחלו בהקמת גינות קהילתיות – גינון, שתילת עצים, הקמת ספסלים אקולוגיים וצביעה. בבית הספר אפלמן בעיר הם נטעו כ-13 עצים לזכר 13 חללי בית הספר.
את סיום העבודות סגרנו היום בטקס מרגש בבית הספר בהשתתפות ראש העיר מר בני ביטון משפחות החללים, צוות בית הספר, הילדים והסטודנטים.

כ- 500 מתנדבים מכפרי הסטודנטים של עמותת איילים, הפועלת לחיזוק ההתיישבות בנגב ובגליל, פתחו את שנת הפעילות בשבוע של עבודה עברית. השנה, פעלו הסטודנטים בעיר דימונה.
הפרויקט, שנעשה בשיתוף עיריית דימונה, כולל הקמת גינות קהילתיות בחמישה בתי ספר יסודיים בעיר: עמל, אפלמן, אחווה, בגין וממ"ד אלפסי.
בעבודה משותפת עם ילדי בתי הספר הקימו הסטודנטים  פרגולות, שתלו עצים ופרחים, בנו ספסלים אקולוגיים ומערכות השקיה, אבני מדרך ודשא ואף קישטו את בית הספר בציורי קיר.

שירי ואינטרובה, מנהלת מרחב דרום בעמותת איילים: "הכפר השני של איילים הוקם בדימונה והשותפות שלנו עם העיר היא ארוכה וחזקה, לא סתם בחרנו בדימונה כעיר בה נפתח את שנת הפעילות. כמנהלת מרחב מצאתי כאן שותפים לדרך, יחד הובלנו מספר פרויקטים יפים.
היום, נמצאים כאן קרוב ל-500 סטודנטים ומתנדבים שנמצאים בחמישה בתי ספר ועובדים ביחד לראשונה עם ילדי בתי הספר, הם צובעים, שותלים ובונים. זכינו לחיבוק גדול מהעירייה בכלל וספציפית לקראת הפרויקט הזה. אנחנו שמחים מאוד על ההזדמנות לאפשר לצעירי הארץ והעיר דימונה להיות חלק מבניית הארץ ומעבודה ציונית קלאסית. כן ירבו!".

נחמי גייניס, מנכ"לית עמותת איילים: "איילים היא תנועת ההתיישבות הסטודנטיאלית הגדולה בישראל. מדי שנה אנו פותחים את השנה בימי בנייה ועבודה עברית שהסטודנטים ומתנדבי שנת השרות שלו מובילים. אנחנו מודים לעירייה על שיתוף הפעולה במהלך השנה וכמובן בעבודה על הפרויקט הזה. זכות גדולה עבורנו להיות שותפים לפרויקט ערכי ומיוחד שכזה".

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל

צור קשר